Węgiel to nasz skarb narodowy! Nie pozwólmy na zamknięcie kopalń!

Kopalnie i węgiel to bardzo często poruszany temat poprzez media tylko i wyłącznie po to by zdyskredytować sektor kopalniany i zlikwidować „nierentowne” kopalnie i „niskiej” jakości węgiel.

Wielu „polityków” często i gęsto stara się wmawiać narodowi jak i samym górnikom iż węgiel nie jest nikomu potrzebny, bo za te dziesięć czy dwadzieścia lat przejdziemy całkowicie na „ekologiczną” energię. Zamordowany ŚP Inżynier Zadroźniak w wywiadach dla kanału Tomasz Sommer Extra pokazywał w swoich notatkach oraz wykresach, jak bardzo te „ekologiczne” pozyskiwacze energii (fotowoltaika, elektrownie wiatrowe) są niewydajne oraz kosztowne. Niestety za prawdę poniósł największe konsekwencje w tym antypolskim tworze i dziś niestety już go z nami nie ma, gdyż „poważni biznesmani” wyczuli w tych informacjach które podawał Inżynier Zadroźniak zagrożenie dla swojego biznesu. Jak wiadomo jeżeli ktoś jest niewygodny to najprościej jest go uciszyć pieniędzmi, a jeżeli to jest niemożliwe z racji kierowania się wyższymi wartościami w życiu, to taką jednostkę eliminują w ten lub inny sposób by nikt nigdy więcej nie ruszył tego tematu widząc co stało się z odważnymi ludźmi.

Do knesejmu wpłynęła kolejna antypolska ustawa wycelowana w kopalnie! Druk o numerze 1503 jest dokumentem zawierającym aż siedemdziesiąt stron, w tym i parę pustych kartek, „elita” najwidoczniej nie potrafi posługiwać się ksero kopiarką, no ale jest to zrozumiałe, wszak i tak według nich nikt nie sięgnie po ten dokument, to po co się starać… Co zawiera ten dokument?

Dotacje budżetowe tylko i wyłącznie dla firm które zajmują się likwidacją, przejmowaniem majątku. Nie brzmi to podejrzanie? Jak to jest, że wszystko co ma znamiona polonofobii, niszczenia tego co Polskie jest dla nich tak ważne? Oczywiście zadaję tutaj pytanie retoryczne gdyż nie trzeba tego tłumaczyć.

Fundusz likwidacji zakładu górniczego, a cóż to takiego? Czytając ten projekt ustawy zapoznałem się z niejakim funduszem likwidacji zakładu górniczego. I oto moim oczom ukazała się odpowiedź, dokładnie kto i po co będzie te kopalnie zamykał i niszczył.

Ustawa

„1. Przedsiębiorca, który uzyskał koncesję na działalność, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 2-4, tworzy fundusz likwidacji zakładu górniczego, zwany dalej „funduszem”, oraz gromadzi na nim środki. Przedsiębiorca może utworzyć wspólny fundusz dla więcej niż jednego zakładu górniczego”.

„2. Środki funduszu gromadzi się na wyodrębnionym rachunku bankowym w postaci środków pieniężnych. Środki funduszu mogą być gromadzone również w postaci bonów skarbowych lub obligacji emitowanych lub gwarantowanych przez Skarb Państwa.”

„3. Środki funduszu zwiększa się o wpływy z oprocentowania środków pieniężnych, przychody z bonów skarbowych oraz przychody z obligacji emitowanych lub gwarantowanych przez Skarb Państwa”

Jak widzisz jest to fundusz idealny dla firm krzaków które mogą być założone tylko i wyłącznie by kopalnię zlikwidować i dostać do tego jeszcze dotację. Jest to na rękę wszystkim którzy chcą położyć swe łapska na węglu, i nie mówię tutaj o Polakach gdyż Polacy śpią pod hałdami węgla nie zdając sobie sprawy z tego w jak bogatym kraju mogli by żyć, gdyby tylko znali się na polityce i gospodarce.

Próba przekupstwa górników.

Niestety górnicy nie są grupą zawodową która dba o swój interes, pokazali to dobitnie nie raz, nie dwa dogadując się z okupantem w zamian za kilka judaszowych srebrników, tym razem nie są to pieniądze na paczkę papierosów i butelkę taniego wina z sklepu monopolowego, lecz spore kwoty bo mówimy tu o funduszu w wysokości 120 tysięcy złotych.

Związki zawodowe nie mają na celu chronienia Polskiego skarbu narodowego jak i miejsc pracy swoich kolegów z zakładu, górnicy żyją pod ich butem i ta mała garstka osób która faktycznie wie co się dzieje, oraz chce to zatrzymać, nie ma najmniejszych szans na zablokowanie tego antypolskiego procederu.

Górnicy nie dajcie się przekupić! Pieniądze które otrzymacie za zakończenie pracy bądź udanie się na urlop skończą się szybciej niż zakładacie. Węgiel jest to surowiec wykorzystywany w wielu segmentach gospodarczych jako źródło ogrzewania domowego, źródło zasilania elektrowni węglowych oraz wielu innych miejsc pracy jak np pizzerie (piece kamienne) bez których pizza nie smakowała by tak samo.

Po zamknięciu kopalń skazujemy cały naród na przymus importu tego surowca z krajów ościennych, co już znacznie zwiększy jego cenę gdyż w to wchodzi marża i transport, oraz kto wie może w przyszłości cło?

Bez wydobywania węgla skazujemy się na drastyczną podwyżkę cen w praktycznie każdym segmencie gospodarczym który potrzebuje energii elektrycznej, bądź zasilania węglowego. W dodatku pozbawiamy się suwerenno ści energetycznej.

Odstawiając węgiel skazujemy się na „eko” dyktaturę monopolistów energetycznych, piece kaflowe, piece na węgiel i eko groszek zostaną zastąpione pompami ciepła, fotowoltaiką i Bóg jeden raczy wiedzieć czym.

Kiedy to nastąpi i wszystkie inne alternatywne paliwa stałe zostaną zdelegalizowane jako paliwo legalne do użytku w mirze domowym wtedy nasze ogrzewanie w tym i funkcjonowanie w chłodne dni w domu będą zależne od monopolistów rynkowych i ich cen.

Żaden bojkot nie pomoże by zmienić już z góry narzucone ceny gdyż wszyscy będą zaopatrywani czy tego chcą, czy nie w elektryczną energię zasilającą ich C.O Taką przyszłość chcesz dla swoich dzieci? Hiperinflacja i niewola energetyczna to jest to, co chcesz pokazać swoim dzieciom w przyszłości? Ustawę jak i Fundusz likwidacji zakładu górniczego znajdziesz w linku poniżej:

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/prawo-geologiczne-i-gornicze-17724218/art-128 https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/druk.xsp?nr=1503

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *